Telefon: +90 242 244 5151 E-mail:: info@cryptocom.cc

GREEN CARD ÇEKİLİŞİ NEDİR?

Amerika Birleşik Devletleri Göçmen Çeşitliliği Vize Programı için bilinen bir isim olan Green Card Çekilişi, dünyada türünün en eşsiz çekilişidir. Bu program sayesinde ABD yetkilileri her yıl 55.000 Green Card veriyor ve ABD'de yaşama ve çalışma hayalini gerçeğe dönüştürüyor!

Green Card Çekilişi(Piyangosu) Nedir?

Yıllık Green Card Çekilişi resmi adıyla Göçmen Çeşitliliği Vizesi (DV) Programı veya Çeşitlilik Vize Programı (DV) olarak bilinir. DV kısaltmasını genellikle yılı belirten iki sayı izler; örneğin, 2017 yılında Green Card Çekilişi için DV-19. Çekilişin ardındaki amaç ise Amerika Birleşik Devletleri'nin demografisinde farklılık oluşturmaktır, dolayısıyla çekiliş sırasında kazanılan Green Card’lar, Çeşitlilik Vizesi kategorisindedir.

İlk Green Card Çekilişi 1994 yılında yapıldı. DV Programı, Amerika Birleşik Devletleri büyük kültürel çeşitliliğini korumak istediği için yapılmaktadır. 1990'lı yılların başından beri, ABD hükümeti, Çeşitlilik Vize Çekilişinde (Kısaltma: DV Çekilişi veya DV-2021) her yıl 55.000 Green Card verdi. Çekiliş kazananları ise rastgele seçilir. İlk başta, DV-21 adı kafa karıştırıcı görünebilir çünkü 2018 veya 2019 yılında DV-21'e başvuruyorsunuz. DV-21 programındaki 2021 yılı, 1 Ekim 2020'de başlayan ve Eylül 2021’de sona eren Amerikan vergi yılı anlamına gelir. Green Card kazananları bu süre zarfında Green Card’larını da alabilirler.

NEDEN BİR GREEN CARD ÇEKİLİŞİ VARDIR?

Çekiliş arkasındaki ilke, çok çeşitli insanlara ABD göçmen vizesi kazanma şansı vermektir. Çekilişte kazananların Green Card sahibi olma şansı vardır. Green Card Çekilişi, göçmenlik oranlarının düşük olduğu ülkelerden insanlara ABD'ye göçme şansı vermek amacıyla 1990 Göç Yasası ile hayata geçirildi. ABD, farklı ülkelerdeki insanlardan oluşan bir ülkedir ve bunun amacı Amerika'yı göç yoluyla çeşitlendirmektir. Amerika'nın büyük eritme potası olarak meşhur olmuş olması şaşırtıcı değildir: Zira, dünyanın dört bir yanından gelen göçmenler Amerikan kültürünü, kendi gelenekleri ve görenekleriyle şekillendirmede önemli bir rol oynamışlardır. Green Card Programı altındaki benzersiz çekiliş (piyango) sayesinde, her insanın ABD'ye göç etme şansı bulunmaktadır.

GREEN CARD ÇEKİLİŞİNE KART ÇEKİLİŞİ VARDIR?

Piyango arkasındaki ilke, çok çeşitli insanlara ABD göçmen vizesi kazanma şansı vermek. Piyangoda kazananların Green Card kazanma şansı vardır. Green Card Piyangosu, göçmenlik oranlarının düşük olduğu ülkelerden insanlara ABD'ye göçme şansı vermek amacıyla 1990 Göç Yasası ile hayata geçirildi. ABD, farklı ülkelerdeki insanlardan oluşan bir ülkedir ve bunun amacı Amerika'yı göç yoluyla çeşitlendirmektir. Amerika'nın meşhur büyük eritme potası olarak bilinmesi şaşırtıcı değildir: Dünyanın dört bir yanından gelen göçmenler Amerikan kültürünü kendi gelenekleri ve görenekleriyle şekillendirmede önemli bir rol oynamışlardır. Green Card Programı altındaki benzersiz çekiliş(piyango) sayesinde, her insanın ABD'ye göç etme şansı bulunmaktadır.

GREEN CARD ÇEKİLİŞİNE NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

Green Card çekilişi için ABD yetkili kurumları aracılığıyla yılda bir kez başvuru yapılır ve 2003 yılından bu yana bu başvurular yalnızca çevrimiçi olarak mümkündür. Cryptocom, bütün yıl boyunca kayıt yaptırma, başvuru için kişisel bilgilerinizi güncelleme işlemlerini yapar ve başvurunuz ABD makamlarına sunulmadan önce fotoğraflarınızı da içeren verilerinizin hepsini inceler. Green Card Çekilişi, adından da anlaşılacağı gibi, bir çekiliştir ve her katıldığınızda, kazanma şansınız vardır. Ayrıca, katılım şansınızı kaçırmamak için Green Card Çekilişi için son başvuru tarihlerine dikkat etmelisiniz.

Crytptocom’un desteğiyle, son katılma tarihinin geçmesi söz konusu olmayıp, başvurunuzun ABD yetkilileri tarafından belirlenen gereklilikleri karşılayacağını garanti ediyoruz. Green Card kazanmanın en kolay yolunun ise çekilişe katılmak olduğunu unutmayın! Bazı ülkelerin bu çekilişe katılamayacaklarını unutmayıp halen katılma imkânınız varken bu şansınızı kullanın. Green Card çekilişi için katılım şartları sürekli olarak değişiyor ve bu nedenle kendinizi son güncel durumdan haberdar etmenin en kolay yollarından biri Cryptocom ile kuraya katılmaktır.

YASAL DAYANAK

Çeşitlilik Vize Çekilişi(Piyangosu) (DV Programı), Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'nın 201 ve 204 Bölümleri ile belirlenen koşullar altında yasaldır. DV Programı, Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik otoriteleri olan ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) ile çalışan Devlet Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. Vizelerin ülkeler arasında dağılımına ilişkin hesaplama, bu yasa ile hangi ülkelerin katılabileceği belirlenir. Kanun ayrıca, yıldan yıla değişebilecek başvuru düzenlemelerini de tanımlamaktadır.

Green Card Çekiliş Tarihi;

ABD'de kalıcı olarak yaşama hakkını elde etmek için yapılan bu çekiliş dünya genelindedir. Bu fikir, 1987’de eski ABD başkanı Ronald Reagan’dan geldi. ABD’de giderek artan etnik çeşitlilikten endişe duyuluyordu. Bugünde o zamanki gibi, DV Programının arkasındaki iki çok önemli fikir vardı: Birincisi Amerika’da, uzun bir göç tarihi ile karakterize edilen kültürel çeşitliliğini korumak istenmesi, ikincisi ise Green Card Çekilişi ile ABD imajını bir olasılıklar ülkesi olarak canlandırmaktır. Çekiliş, göçmen vizesi almak için başka imkânı olmayan insanlara ABD'de yaşamak ve çalışmak için daimi vize alma şansı veriyor. Gereksinimler, neredeyse herkesin Green Card Çekilişine katılabilmesini sağlıyor.

İLK GREEN CARD ÇEKİLİŞ PROGRAMI

Çeşitlilik Vize Programının ilk versiyonu “NP-5 Çekiliş Programı” dır. Bu program 1987 yılında 1986 Göçmenlik ve Kontrol Yasaları (IRCA) altında kurulmuş ve iki yıl boyunca yılda 36 katılımcı ülkeye verilecek 5.000 vize tahsis etmiştir. 1986'da program iki yıl daha yenilendi ve çekiliş başına limit 15.000 vizeye çıkarıldı.

1990 ve 1991 yıllarında, yeni OP-1 Programı kapsamında 10.000 Green Card verildi. Takip eden iki yılda AA-1 Programı geçici bir çözüm olarak kuruldu ve 40.000 vize verdi. Ayrıca, programa ve tüm vizelere yalnızca 37 ülkenin katılmasına izin verildi.

Çeşitlilik Vize Programının şu anki versiyonunun 55.000 Green Card'ı rastgele bir çekiliş ile verilmek üzere kurulduğu bilinmelidir. Katılım şartları, yüksek bir göç oranına sahip olanlar hariç hemen hemen her ülkenin katılabileceği şekildedir.

GREEN CARD KAZANMAMIN AİLEM İÇİN FAYDASI NEDİR?

Kazananlar ABD'yi yeni yuva haline getirmedeki ilk büyük adımlarını çoktan başardılar! Green Card kazanıldığında kim kazanç sağlar? Green Card uzmanlarımızdan en sık sorulan bazı soruların cevaplarını aşağıda özetledik.

Green Card’ı kazananlar şanslarını başkalarıyla paylaşabilir! Çocuklarınız ABD'de çalışmak veya okumak mı istiyor? O zaman Green Card kazanmak onlar için çok kolay: Siz Kazandığınızda, çocuklarınız da bir Green Card kazanır!

Tüm aile için Green Card’ın avantajlarını kullanın ve Amerika'daki yeni hayatınıza hemen başlayın.

GREEN CARD KAZANMA ŞANSINI İKİ KATINA ÇIKARMA!

Şansınızı ikiye katlama fırsatını kaçırmayın ve eşinizi de çekilişe aynı anda kaydedin. Eğer Eşiniz Green Card’ı kazanırsa, sizde otomatik olarak kazanırsınız. Başvurunuz yapıldığında evli değil miydiniz, yani başvurunuz gönderildikten sonra mı evlendiniz? Bu da sorun değil. Konsolosluk atamasından önce veya kazanma bildirimini aldıktan hemen sonra evlendiğinizi bildirdiğiniz takdirde sorun olmayacaktır. Eş cinsel evlilikler ise evlilik ABD yasalarına göre geçerli olduğu sürece aynı düzenlemelere tabidir.

21 YAŞIN ÜSTÜNDEKİ ÇOCUKLAR ve DİĞER AİLE BİREYLERİ GREEN CARD ALMA HAKKINA SAHİP MİDİRLER?

21 yaşından büyük evlenmemiş çocuklar bile Green Card’ınızdan ufakta olsa yararlanma şansına sahip olabilir! Bu süreç sözde ailevi temelli bir tercihtir. Başvuranın daha sonraki bir tarihte eşleri, çocukları ve hatta kardeşleri veya ebeveynleri için bir Green Card başvurusu yapabilmek için ABD vatandaşı olması önemlidir. Green Card Başvurusu bölümünde bu konuyla ilgili bazı önemli noktaları özetledik.

ABD'de yeni bir hayata başlama kararı, yeni bir maceraya atılmış büyük bir adımdır. Tecrübelerimize göre, çoğu aile birlikte kalmanın ve Amerika'da bir aile olarak yeni bir hayata doğru büyük bir adım atmanın önemini ifade ediyor.

Siz de o mutlu kazananlardan biri olmak ister misiniz? Bir sonraki Green Card Çekilişine bugün başvurun ve Amerika hayalinizi gerçekleştirin!


© 2022 Cryptocom Ltd. All Rights Reserved